Innowacyjność i kreatywność to filary naszej cywilizacji. Jak to wygląda w praktyce i jak podchodzą do tego zagadnienia kobiety działające w samorządzie, biznesie i nauce to tematy seminarium pt. "Innowacyjność Kobiet Europy Karpat w nauce, biznesie i samorządzie", które odbyło się w dniu 13 listopada br. w siedzibie PTK w Przemyślu.
O roli kobiet i co robić aby osiągnąć dobre rezultaty w pracy samorządowej opowiedziała pani Agnieszka Wyszyńska Wójt Gminy Kuryłówka. Pani Agnieszka Wyszyńska otrzymała tytuł Najlepszego Wójta Województwa Podkarpackiego "Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022" Konkursu z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie.
Jak nowocześnie prowadzić rodzinne certyfikowane gospodarstwo ekologiczne i wykorzystać innowacyjne metody wdrażania w sadzeniu i pielęgnacji upraw, opowiadała pani Iwona Wańczyk-Zaprzała, która na co dzień zajmuje się także promocją zdrowej ekologicznej żywności.
Prowadzone wspólnie z mężem gospodarstwo „Biorzeczka“ w Duńkowiczkach gmina Orły w 2023 r. zajęło I miejsce w konkursie na "Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim " organizowanym przez PODR w Boguchwale.
Ciekawą prezentację poświęconą najwybitniejszym przykładom innowacyjności kobiet w nauce na przykładzie Polski i Węgier przedstawiła pani Julia Jadwiga Krawczyńska absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, hungarystka, znawca postaci węgierskiej historii, stosunków polsko-węgierskich i pozostałych państw Europy Karpat.
Dziękujemy i gratulujemy prelegentkom oraz dziękujemy wszystkim za udział w seminarium i zachęcamy do innowacyjności i kreatywności w różnych dziedzinach.
Seminarium jest częścią zadania publicznego pt. Uniwersytet Ludowy Europy Karpat. Dofinansowane ze środków Narodowego Instytututu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU WSPIERANIA ROZWOJU UNIWERSYTETÓW LUDOWYCH na lata 2020-2030.
@Komitet do spraw Pożytku Publicznego #PWRUL